Kamenná chata pod Chopkom

Kamenná chata pod Chopkom (2 000 m n.n.) je tretia najvyššia vysokohorská chata (po Rysoch a Téryho chate vo Vysokých Tatrách). Nachádza sa na hlavnom hrebeni Nízkych Tatier, tesne pod vrcholom Chopku.


Chata pôvodne slúžila ako kamenná ubytovňa pre robotníkov pri výstavbe lanovky zo Srdiečka cez vrchol Chopku do Jasnej. Z pôvodnej robotníckej ubytovne potom vznikla kaviareň, ktorá neskôr zanikla. Samotná chata začala fungovať až v roku 1996. V roku 2003 bola k chate pristvaná drevená terasa a o 3 roky neskôr sa začala rozsiahla rekonštrukcia, počas ktorej sa vybudovalo podkrovie.


Prístup je Na Kamennú chatu je možný prístup so všetkých svetových strán. Zo severu – zo strediska Jasná, z juhu zo strediska Bystrá-Tále. Od východu a západu po hlavnom hrebeni Nízkych Tatier. Zo všetkých strán vedú značkované turistické chodníky. Priamo okolo chaty vedie Cesta hrdinov SNP a je aj východisko pre výstupy na najvyššie vrchy pohoria (Ďumbier, Chopok, Dereše).


Pre načítanie mapy kliknite sem

INFO O CHATE

Kamenná chata pod Chopkom Hrebeň Nízkych Tatier Výška nad morom 2 000 m n.n. Web www.kamennachata.sk Kontakt kamienka@kamennachata.sk
+421 48 617 00 39
GPS N 48,9428789°, E 19,5914340° Prevádzka Chata je otvorená celoročne