Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Rozšírené hľadanie

Bývalé poľnoshopodárske usadlosti

Predošlá Nasledovná 1 - 9 z celkom 9 inzerátov
39 000 € 1 772,73 €/m²

Predam garaz v petrzalke na jasovskej

Bratislava (Bratislava V - Petržalka), okres Bratislava

Predam garaz v petrzalke na Jasovskej ulici. 22m² + 3,5m vyska, zabezpecena 3 zamkami. Ma vlastne elektricke hodiny, osvetlenie a zasuvky 220V. Vlastna pristupova cesta. Pre vazneho zaujemcu moznost predaja aj druhej garaze.

Stav
Kompletná rekonštrukcia
Úžitková plocha
22 m²
24 900 € 311,25 €/m²

Gazdovský dom na rekonštrukciu v Becherove

Šariš (Becherov), okres Bardejov

Pôvodný gazdovský dom pochádza z roku 1890. Bol postavený na kamenných základoch z tehál a kvádrov. Pozostáva z troch izieb, kuchyne a presklenej verandy. Polovicu domu tvorí hospodárska časť. Na dome boli vymenené 3 plastové okná a položená dlažba v jednej izbe. Pod stavbou je klenbová pivnica. Zavedená je elektrina 220V, pri pozemku plynové potrubie a prípojka na vodovod. Na dvore je aj vlastná kamenná studňa. Celková výmera pozemku 12á je rozdelená cestou kde sú 2á. Vyžaduje si kompletnú rekonštrukciu. Druh stavby: Montovaná Umiestnenie objektu: Kľudná časť obce Vzdialenosť ku kúpalisku či jazeru: Do 10 km Vzdialenosť k vleku či lanovke: Array Vzdialenosť ku golfovému ihrisku: Nad 50 km Vzdialenosť do centra obce: Do 200 m Prístupová cesta: Asfaltová Kúrenie: Lokálne - tuhe palivo Rok výstavby: 1890

Stav
Pôvodný stav
Zastavaná plocha
80 m²
Pozemok
1 205 m²
491 829 € 1,30 €/m²

Pánske sídlo - Šahy (Tešmák)

Tekov (Šahy), okres Levice

Ponúkame Vám na predaj bývalú poľnohospodársku usadlosť s okolitými pozemkami, ktorá sa nachádza v tichom a kľudnom prostredí pod lesom v obci Tešmak (Šahy). Súčasťou je 2ha zastavané plochy a nádvoria. Na pozemku sa nachádza kamenný rodinný dom so súpisným číslom a s elektrikou, ktorý je v dezolátnom stave – možnosť vybavenia stavebného povolenia na nový dom (pánske sídlo). Pozemok je veľmi výhodný na chov koní (resp. iných poľnohospodárskych zvierat) z dôvodu, že orné pôdy a trávnaté porasty sa nachádzajú v tesnej blízkosti pozemku. Zastavané plochy a nádvoria: 19785 m2 Orná pôda: 223805 m2 Trvalé trávnaté porasty: 59468 m2 Lesné pozemky: 75272 m2 Celková výmera spolu: 378330 m2 Cena: 1,30 eur/m2 Celková cena 491 829 eur. Bližšie info na tel: 0903648942

Stav
Pôvodný stav
Pozemok
378 330 m²
480 000 € 1 920 €/m²

Rodinný dom + farma vhodná na chov koní

Dolné Považie (Dolné Orešany), okres Trnava

Farma je vhodná na chov koní, kôz, ev. hydiny. Vynikajúca poloha na predaj z dvora! Rodinný dom - novostavba, cca 250m2 podlahová plocha + veranda, Pozemok - stavebný cca 1100m2, záhrady cca 1100m2, orná pôda cca 3,5ha Hospodárska časť - maštaľ 6 pevných boxov s automatickým napájaním, pitná voda, elektroinštalácia, prístavba na seno, V prípade vážneho záujmu dám bližšie informácie. Farma je na predaj bez zvierat!

Stav
Novostavba
Úžitková plocha
250 m²
Zastavaná plocha
250 m²
Pozemok
35 000 m²
86 000 € 164,75 €/m²

Na predaj vidiecka usadlosť vrátane ornej pôdy, Čekovce, okres Krupina.

Hont (Čekovce), okres Krupina

Realitná kancelária REX REAL s.r.o, maklér Milena Bornstein Martušová (kontakt: 0918146617, alebo mimartusova@gmail.com, milenabornstein@rexreal.eu) ponúka exkluzívne na predaj bývalé hospodárstvo na samote obce Čekovce pri Krupine. Dom s prístavbami je situovaný na slnečnom rovinatom pozemku o výmere 1477m2.Súčasťou predaja je aj orná pôda o výmere 6 hektárov. Samotný dom je v pôvodnom stave, ale obývateľný. Gazdovský dom z približne r. 1930 a je postavený z tehál. Prednú časť tvorí veľká obytná izba, veľká kuchyňa, komora. Predná časť domu je podpivničená. Zadnú časť domu je postavená z kameňa a tehál a tvorí ju veľké humno a konica. Dom je napojený na elektrinu, vykurovanie domu je na pevné palivo, v kuchyni je funkčný pôvodný murovaný sporák . Vo všetkých izbách sú pôvodné drevené hrady, v prednej izbe drevené podlahy, v ostatných betónový poter. Okná, dvere aj strecha sú pôvodné, ale veľmi zachovalé. Na dome sú zachovalé pôvodné architektonické prvky – veľmi pekné sú kamenné obloženia okien a dverí, pôvodné okrúhle verandové stĺpy a pôvodné drevené okná dodávajú tejto nehnuteľnosti čarovnú atmosféru. Voda v dome nie je zavedená, na dvore je zdroj vody, je možnosť navŕtať studňu. Na pozemku je menšia hospodárska budova s jednou miestnosťou a drevárňou. Pri dome je ešte pôvodný kamenný dom, ktorý je už značne poškodený. Ukrýva však veľmi pekné pôvodné stavebné prvky. Celý pozemok okolo domu lemujú ovocné stromy – orechy, jablone, hrušky, slivky, vinič, časť pozemku pri dome tvorí trvalý trávnatý porast. Dom je bez tiarch, jeden majiteľ, vhodný na trvalé bývanie alebo na chalupu, alebo na farmárčenie. Prístup k nehnuteľnosti je po spevnenej kamenistej ceste. Je to krásne miesto, ktoré poskytuje celodenné slnko, pokoj, oddych a úžasný výhľad.

Stav
Pôvodný stav
Zastavaná plocha
522 m²
Info v RK

Na predaj vidiecka usadlosť, Sucháň, okres Veľký Krtíš.

Poiplie (Sucháň), okres Veľký Krtíš

Realitná kancelária REX REAL,s.r.o. (Milena Bornstein Martušová , mobil: 0918146617, milenabornstein@rexreal.eu, mimartusova@gmail.com) exkluzívne ponúka na predaj usadlosť v blízkosti rázovitej obce Sucháň v okrese Veľký Krtíš. Usadlosť sa nachádza na peknom, pokojnom a dobre prístupnom mieste, cca 2 km od obce. Tvorí ju ucelený cca pozemok o výmere 68 188m2, na ktorom sa nachádza pôvodný gazdovský dom , rozsiahle, veľmi zachovalé humno a hospodárska budova. K domu aj pozemkom vedie z obidvoch strán asfaltová komunikácia , a na ňu nadväzuje udržiavaná spevnená cesta. Samotný dom je postavený z tvárnic, má tri obytné miestnosti, kuchyňu, kúpeľňu, špajzu a vstupnú chodbu, v priestore komory sa nachádza murovaná pec na pečenie chleba. Dom nie je podpivničený. Vo všetkých izbách sú pôvodné drevené hrady, v izbách drevené podlahy, v ostatných betónový poter a keramická dlažba. Okná, dvere aj strecha sú pôvodné. nehnuteľnosť si vyžaduje rekonštrukciu. Hospodárska budova pozostáva z veľmi zachovalého humna a zachovalej veľkej komory. V budovách je zavedená elektrina, voda z vlastnej studne, vykurovanie domu je na pevné palivo, odpady sú odvedené trativodom. Na pozemku sa nachádzajú 3 kopané studne. Pozemok ponúka množstvo pôvodných ovocných stromov, ale tiež aj nové rodiace stromy, hlavne slivky. Nehnuteľnosť je situovaná v príjemnom prostredí, bez prítomnosti susedov - poskytujúce absolútny pokoj, možnosti prechádzok, hubárčenia. Usadlosť je vhodná na trvalé bývanie, rekreačné bývanie, na poľnohospodársku činnosť, pre vybudovanie farmy príp. ranča.

Stav
Pôvodný stav
Zastavaná plocha
300 m²
Pozemok
68 188 m²
105 000 € 261,19 €/m²

Bývalý historický objekt – klenbová pivnica s rodinným domom

Podunajsko (Svätý Peter), okres Komárno

PREDAJ / ELADÁS / SALE 105.000 € Ponúkame na predaj vaľmi zaujímavú nehnuteľnosť v obci Svätý Peter v okrese Komárno v tichej lokalite. Nehnuteľnosť pozostáva z novorekonštruovaného rodinného domu pred dokončením (chodba, kuchyňa, komora, obývacia izba s krbom, spálňa, kúpeľňa a toaleta), v druhej časti domu sú dve miestnosti a hospodárska budova s klenbovým stropom. V rekonštruovanej časti boli menené všetky inžinierske siete. Stešná konštrukcia je nová. Pod celou nehnuteľnosťou sa nachádza pivnica z pálených zehál postavená v roku 1920. Pivnica má rozlohu 230 m2 a je kompletne vybavená pre vinárov (drevené a nerezová sudy, elektrina, technológia, vŕtaná studňa v pivničných priestoroch...). Celková výmera oploteného pzemku je 1857 m2. Veľkosť zastavanej plochy nehnuteľnosti je 403 m2. Bližšie informácie a obhliadky: Doris Hrabošová 0948 124 208, Sabina Nováková 0917 057 106. Cena obsahuje kompletný právny servis. V prípade potreby pomôžeme s hypotékou. © Fotografie a text ponuky sú autorským majetkom spoločnosti Trigon Reality s.r.o.

Stav
Čiastočná rekonštrukcia
Zastavaná plocha
402 m²
Pozemok
1 857 m²
165 000 € 196,43 €/m²

PREDAJ – INVESTIČNÁ PRÍLEŽITOSŤ, BUDOVA na samote v krásnej prírode gemerského kraja – pri obci HUB

Gemer (Hubovo), okres Rimavská Sobota

Ponúkame Vám na predaj komerčný objekt, ktorý leží na samote v nedotknutej prírode 3 km za obcou Hubovo v Banskobystrickom kraji, okres Rimavská Sobota. Budova bola postavená okolo roku 1905 a v prvej republike slúžila ako colnica. Úžitková plocha je 840 m2, zastavaná plocha 420 m2, pozemok 12819m2 (oplotený priestor okolo budovy má rozmer 4049 m2, ďalší pozemok nad a vedľa oplotenej plochy vo výmere 8770 m2), pivnice 420m2. OBJEKT je v stave po začatej rekonštrukcii, posledné rekonštrukcie prebehli cca pred 8 rokmi a zahŕňajú novú elektroinštaláciu v celej budove, znížené stropy, sadrokartón, opravené komíny, v niektorých izbách nová betónová podlaha a nové interiérové dvere. Tehlová budova má dve nadzemné podlažia, je celá podpivničená, okná sú pôvodné, sedlová strecha s podkrovím, strešná krytina je pozinkovaný plech, kúrenie bude lokálne (ale momentálne tam nie je žiadne). V každej izbe sa však nachádza dymovod, na ktorý boli v minulosti napojené kachlové pece. PIVNICA: kuchyňa, jedáleň, kúpeľňa, sklad potravín, kotolňa, práčovňa 1 NP: 2 x kúpeľňa WC, 10 x izba a veľká hala, chodba + schodisko /znížené stropy – sadrokartón, nová elektroinštalácia, nové interiérové dvere, nové betónové podlahy v niektorých izbách / 2 NP : 2 x kúpeľňa WC , 6 x izba + 2 x podkrovné izby , chodba + schodisko /znížené stropy – sadrokartón, nová elektroinštalácia, nové interiérové dvere / PODKROVIE - je možné pre ďalšie 2 izby, kúpeľňu s WC POZEMOK: oplotený priestor okolo budovy má rozmer 4049 m2, nachádzajú sa na ňom ešte dve menšie budovy cca 25m2, ďalší pozemok nad a vedľa oplotenej plochy vo výmere 8770 m2 – všetko je v osobnom vlastníctve. Na pozemku sa nachádza vodovod, elektrická prípojka, 2x studňa a žumpa. K budove na samote vedie poľná cesta. Pozemok je slnečný, v okolí sú pastviny, lúky a lesy. Neďaleko cca 1,5 km od nehnuteľnosti sa nachádza veľký rybník. 20 minút autom sú Prírodné jódové kúpele Číž, (Kúpele Číž svojou prírodnou liečivou jódovo-brómovou vodou, patria viac ako 100 rokov medzi vzácne zdroje svojho druhu v Európe). Veľkou výhodou objektu je, že sa nachádza v krásnom, tichom ničím nerušenom prostredí, s pekným výhľadom. Objekt je vhodný pre investora, ktorý hľadá nehnuteľnosť vhodnú ako rodinné sídlo – súkromná rezidencia, alebo vhodné na penzión, rekreačné stredisko, zdravotnícke sanatórium, zariadenie pre seniorov, alebo pre žiakov (škola v prírode). Pôvodným zámerom majiteľa bolo budovu prerobiť na zriadenie apartmánov pre poľovníkov a rybárov. CENA 165 000,- EUR Vrátane všetkých poplatkov spojených s predajom nehnuteľnosti. Kontakt na makléra: Dana Polanská, 0914 777 840, dana.polanska@rkeuropa.sk

Stav
Čiastočná rekonštrukcia
Pozemok
12 819 m²
Úžitková plocha
840 m²
Zastavaná plocha
420 m²
270 000 € 627,91 €/m²

Directreal ponúka Bývajte alebo podnikajte v zemianskej kúrii nachádzajúcej sa v obci Huncovce

Tatry (Huncovce), okres Kežmarok

Počet izieb: 7.izb a viac Celková úžitková plocha m2: 430 Plocha obytnej časti m2: 400 Výmera pozemku m2: 1824 Popis: Directreal Vysoké Tatry ponúka exkluzívne na predaj zrekonštruovanú historickú zemiansku kúriu v obci Huncovce postavenú niekedy v 18.- 19-tom storočí... Virtuálnu prehliadku tejto zemianskej kúrie si môžete pozrieť na : www.directreal.sk Ing. Miroslav Kravec https://www.directreal.sk/nehnutelnosti/huncovce-hospodarska-usadlost-prenajom-byvajte-alebo-podnikajte-v-zemianskej-kurii-nachadzajucej-sa-v-obci-huncovce-56710/virtual Táto kúria bola vo vlastníctve niekdajšieho grófa Ernesta Bethlenfalvyho. Kto bol gróf Ernest Bethlenfálvy ? Patril medzi popredných znalcov a odborníkov na faunu a špeciálne na poľovnú zver. . Významná osobnosť a to nielen Vysokých Tatier. ZEMIANSKA KÚRIA - bývala prízemná alebo jednoposchodová murovaná obytná budova so skromnou architektonickou výzdobou, ktorá sa vyvinula zo stredovekého zemianskeho dvorca. Zastavaná plocha tejto kúrie je 675 m 2. Z toho úžitková plocha tvorí 430 m 2. Obvodové steny sú z kameňa hrubé až 1,5 m a vnútorné steny majú 1 m. Najrozsiahlejšia rekonštrukcia prebehla pred 20-timi rokmi keď prešla do vlastníctva terajších majiteľov. Zachovali sa však nádherné klenbové stropy vysoké až 5 m s pôvodnými ozdobnými štukami. Polovica tejto kúrie (5 izieb) je v súčasnosti využitá na podnikanie – majitelia prenajímajú tieto prevádzky ako napr. potraviny, kvetinárstvo... V jednej časti sa nachádza malý komplet zariadený apartmán, ktorý sa v sezóne prenajíma hosťom. Ostatná časť domu slúži na bývanie – táto je situovaná na južnú stranu do veľkej záhrady. Z priestrannej vstupnej haly sa vchádza do dlhej chodby – z tejto sa potom vchádza do kuchyne, ktorá je prepojená s veľkou obývačkou a do ďalších izieb, do soc. zariadení a kúpeľne. Po schodišti sa dostanete na priestrannú povalu . Pod celým domom sa nachádza skvelá pivnica s klenbovými stropmi, ktorá si udržuje stálu teplotu. Do tejto časti sa dá vojsť aj z vonku, aj z domu. V minulosti bolo v dome kúrenie pomocou krbov – takže v stenách sa nachádzajú komíny - ktoré všetky ústia do jedného centrálneho komína. Momentálne je kúrenie zabezpečené plynom alebo aj krbom a v dome sú urobené dva samostatné okruhy. Za domom je veľká slnečná záhrada, ešte jeden záhradný domček tiež s klenbovými stropmi slúžiaci na odkladanie vecí . Nachádza sa tu posedenie a pristavená je v zadnej časti aj garáž. Prípadne otázky a v prípade záujmu o obhliadku kontaktujte makléra : Ing. Miroslav Kravec 0902 111 324 m.kravec@directreal.sk Prípadne : Jana Maťašovská 0905 330 127 j.matasovska@directreal.sk Zastavaná plocha m2: 675 Pozemok: Rovinatý Konštrukcia domu: Kameň Príjazdová cesta: Asfalt Podpivničený: Áno Skolaudovaný v roku: xxxx Rok poslednej rekonštrukcie: xxxx Inžinierske siete: Elektrina, Plyn, Kanalizácia, Verejný vodovod, Studňa, Satelitný prijímač, Internet Kúrenie: Elektrické, Plynové, Na tuhé palivo Počet nadzemných podlaží: 1 Forma vlastníctva: Osobné Garáž: Áno Počet bytov v dome: 1 Vybavenie domu: Krb Rekonštrukcie: Kúpelňa, WC, Podlahy, Omietky, Rozvody, Kúrenie Terasa: Nie Elektrický prúd: 220/380 V Spoločenské možnosti: Kúpalisko, Turistika, Zimné športy, Golf, Divadlo, Kino Možnosti využitia: Trvalé bývanie, Rekreácia, Sídlo firmy Typ strechy: Valbová Viac informácií: http://y9.sk/k3Z (virtuálna prehliadka) Obhliadky a ďalšie informácie: Ing. Miroslav Kravec 0902 111 324 m.kravec@directreal.sk Poskytujeme kompl. právny servis – úhradu základných poplatkov – notár + kataster; vybavíme výhodný hypotekárny úver; prevediem Vás celým procesom kúpy nehnuteľnosti až k samotnému odovzdaniu novému majiteľovi na základe Preberacieho protokolu.

Stav
Pôvodný stav
Úžitková plocha
430 m²
Zastavaná plocha
675 m²
Pozemok
1 824 m²
Predošlá Nasledovná 1 - 9 z celkom 9 inzerátov