Rozšírené hľadanie

Chaty, drevenice a zruby na predaj v Terchovej

Predošlá Nasledovná 1 - 3 z celkom 3 inzeráty
100 000 € 1 315,79 €/m²
Logo

Príjemná drevenica na predaj v chotári Juraja Jánošíka - Terchová

Horné Považie (Terchová), okres Žilina

História obce Terchová má vyše 400 rokov. Je v nej okolo 65 osád, v ktorých si valašskí osadníci vybudovali svoje obydlia. Pod niektoré drevenice sa už podpísal zub času a chátrajú, niektoré úplne zanikli a tie čo mali viac šťastia si majitelia postupne prerábali, prípadne rozobrali a na pôvodných miestach postavili nové. A to je aj prípad drevenice „u Hajasov“ ktorá je na predaj. Nachádza sa na konci osady Hajasovia a je dostupná celoročne. Pôvodná stavba bola rozobratá. Na jej mieste sa vybudoval nový betónový základ a postavila zrubová drevenica, ktorá bola dokončená v roku 1997. Drevenica pozostáva z dvoch obytných podlaží, murovanej kúpeľne s WC a veľkej terasy 24m2, ktorá je orientovaná na juh a do prírody. Prízemie drevenice tvorí menšia vstupná chodba z ktorej sa prechádza do kúpeľne, kuchyne a schodiskom do dvoch podkrovných spální. Jedna zo spální má balkón na juh. Kuchyňa s obývačkou je prepojená. V obývačke je krb, napojený na ústredné kúrenie. Vykurovanie je teda možné tuhým palivom, prípadne elektrikou. V murovanej kúpeľni je sprchový kút a WC. Chata je dostupná celoročne. Napojená je na betónovú žumpu, vodovod (zdroj vody pre celú osadu je miestny rezervoár, vody je dostatok počas celého roka) Vodovodné rozvody sa v chate prerábali pred 10. rokmi. Chata je napojená aj na elektrinu. Elektrická prípojka je nová, samostatná len pre túto chatu. Základy sú odizolované drenážou. Na streche je plechová krytina. Terasa je kompletne podpivničená. Parcela na ktorej je postavená má 94m2 a patrí v 1/1 majiteľom. Zvyšných 471m2 sú podiely na pozemkoch v okolí chaty. Takáto situácia je typická pre všetky osady v Terchovej. Obec je známa hlavne svojou kultúrnou tradíciou a ako stredisko cestovného ruchu. Od začiatku 60. rokov sa každoročne koná kultúrny festival Jánošíkove dni, turisticky navštevovaná je aj rozhľadňa Terchovské srdce, socha Juraja Jánošíka, Jánošíkove diery a mnoho ďalších.

Stav
Pôvodný stav
Pozemok
511 m²
Úžitková plocha
76 m²
Cena dohodou
Logo

DREVENICA TERCHOVÁ

Horné Považie (Terchová), okres Žilina

Exkluzívne Vám ponúkame na predaj apartmán v DREVENICE TERCHOVÁ RESORT. - úžitková plocha apartmánu 65m² - zastavaná plocha 44m² - kapacita 7 osôb - elektrika, voda, kanalizácia - elektrické kúrenie - vnútorný krb - vonkajšie sedenie - parkovacie státia pri drevenici - terasa - kamerový systém - TV, internet - apartmán sa predáva kompletne zariadený - možnosť využitia na rodinnú rekreáciu, alebo podnikanie – prenajímanie - možnosť odstúpenia klientely Dispozičné riešenie: vstup, obývacia izba s krbom prepojená s kuchyňou, kúpeľňa s WC, schody do podkrovia, kde sa nachádzajú 2 izby, kúpeľňa s WC. Lokalita: Jedna z najvyhľadávanejších lokalít Slovenska na úpätí Malej Fatry. Zrelaxujte v srdci krásnej prírody, dýchajúcej pravou slovenskou tradíciou, históriou, teplom a vôňou dreva. Malebná obec Terchová je obklopená vrchmi, vodopádmi a tiesňavami Malej Fatry. V blízkosti sa nachádza Wellness centrum (sauny, vírivá vaňa, Kneippov chodník, presklené tepidárium, vonkajšia vírivá vaňa, ochladzovacia kaďa), pivovar, reštaurácia. Turistika: Jánošíkové diery, Rozhľadňa Terchovské srdce, Malý a Veľký Rozsutec, Hrad Strečno, Budatinský zámok, Skanzen Vychylovka, Slovenský orloj v Starej Bystrici, Skanzen Čičmany. Zimná Sezóna: Lyžiarsky vlek Gavurky (250m), Vrátna Free Time Zone, lyžiarske svahy Chleb, Paseky a Poludňový Grúň, Ski centrum Malá Lučivná, Ski centrum Kozinec Zázrivá, Ski centrum Kubínska Hoľa, Snowparadise Veľká Rača. Letná Sezóna: Aquapark Terchovec, Kúpele Aphrodite v Rajeckých Tepliciach, Aquapark Bešeňová, Aquapark Oravice. Cena dohodou.

Stav
Novostavba
Úžitková plocha
65 m²
Zastavaná plocha
44 m²
99 000 € 1 053,19 €/m²
Logo

Rekreačná chata v Terchovej

Horné Považie (Terchová), okres Žilina

Rekreačná chata sa nachádza v obci Terchová, v tichej časti Hajasovia. Stavba z roku 1996 je postavená na pozemku o výmere 94 m2 a s podielmi na spoločnom dvore a prístupovej ceste tvorí pokojnú lokalitu pod lesom s piatimi rekreačnými chatami v okolí. Nehnuteľnosť je napojená na elektriku, vodu s vlastným rezervárom pre všetky chaty a odpad je zvedený do žumpy. Dispozične je riešená malou vstupnou chodbou, kuchynkou prepojenou s obývacou izbou a kúpeľňou so sprchovým kútom a s WC. Na druhom podlaží je spálňa a detská izba s balkónom. Za chatou je vybudovaná priestranná terasa pod ktorou sa nachádza pivničný priestor. Kúrenie je v chate zabezpečené mosadznými radiatormi, ktoré sú napojené na krb v obývacej izbe + elektriku.

Stav
Pôvodný stav
Pozemok
94 m²
Predošlá Nasledovná 1 - 3 z celkom 3 inzeráty