Rozšírené hľadanie

Inzercia chát v Starých Horách

Predošlá Nasledovná 1 - 4 z celkom 4 inzeráty
77 000 € 70 €/m²
Logo

Staré Hory veľký pozemok a starším domom za super cenu.

Horehronie (Staré Hory), okres Banská Bystrica

N028-12-MISH Realitná kancelária Nové bývanie Vám ponúka na predaj rodinný dom v obci Staré Hory, známa aj ako pútnické miesto, vzdialenej len 15 km od Banskej Bystrice, iba 11 minút od lyžiarskeho strediska Donovaly a 4 minúty od obce Turecká. Je ideálnym miestom pre rodinný oddych a rekreáciu. Ide o väčší RD ,ktorý je vhodný na väčšiu rekonštrukciu ,alebo na nový projekt pre nový dom, chalupu, nakoľko sa dom nachádza na veľkom 1100 m2 pozemku. Dom je v pôvodnom stave , pozostáva zo 6 izieb, kuchyne, chodby a kúpeľne. Pozemok je pri ceste a IS sú na pozemku. Dom je vhodný na trvalé bývanie, prenájom, resp. penzión alebo iné podnikateľské a komerčné účely . V obci sa nachádzajú reštaurácie, penzión, pošta, škola, škôlka, zdravotné stredisko, autobusová zastávka v smere na Banskú Bystricu alebo lyžiarske stredisko Donovaly. Obec Turecká vzdialená 2 km, známa ako turistická oblasť - skialp, jazero na kúpanie a známa súťažou vo varení halušiek. Staré Hory sú na Slovensku tiež známe ako katolícke pútnické miesto s históriou pútí, siahajúcou do 15. storočia, dominantným pôvodne gotickým kostolom Navštívenia Panny Márie. Nachádzajú sa tu aj ďalšie cirkevné stavby: Kaplnka Svätej Anny, matky Panny Márie, z roku 1794. Krížová cesta aj s kaplnkou Svätej trojice z 19. storočia. Na mieste údajného zjavenia v 15. storočí, v údolí nazývanom Studnička, sa nachádza prameň a tiež kaplnka so sochou Panny Márie z kararského mramoru, ktoré sú hojne navštevované pútnikmi. Ďalšia Kaplnka Sedembolestnej Panny Márie je na vrchole Kalvárskeho vrchu pri obecnej škole. Výborné spojenie s Bratislavou, Ružomberkom, Banskou Bystricou a ďalšími časťami Slovenska. Nehnuteľnosť je vhodná na rekreáciu, chalupárčenie aj podnikanie, keď že je v blízkosti rekreačnej oblasti Donovaly. Cena 77 000 € NAŠE CENY SÚ VRÁTANE PROVÍZIE ZA KOMPLETNÝ PRÁVNY SERVIS A SÚ SCHVÁLENÉ MAJITEĽOM. Prostredníctvom nášho finančného poradcu Vám pomôžeme s financovaním kúpy nehnuteľnosti.

Stav
Pôvodný stav
Pozemok
1 100 m²
99 990 € 699,23 €/m²
Logo

Predaj chalupy 143 m2, Staré Hory - PREDAJ CHALUPY S ROZSIAHLYM POZEMKOM

Horehronie (Staré Hory), okres Banská Bystrica

NA PREDAJ vidiecky dom na Starých Horách - 11km od Donoval s rozsiahlym pozemkom 1884 m2 Realitná kancelária RE/MAX City reality ponúka exkluzívne na predaj vidiecky dom – chalupu. Nehnuteľnosť je vhodná na rekreáciu - chalupárčenie alebo podnikanie – blízkosť pre návštevníkom rekreačnej oblasti Donovaly. . K domu prislúcha záhrada o výmere 801 m2 a orná pôda o výmere 662 m2 ,zastavaná plocha a nádvorie o rozlohe 421 m2, spolu má pozemok celkovú výmeru 1884 m2. DOM: v pôvodnom stave ( kamenná stavba) pozostáva zo štyroch obytných izieb, kuchyne, komory, WC a kúpeľne. Úžitková plocha domu je 143 m2. Vykurovanie – kachle na tuhé palivo,. V kuchyni sa nachádza murovaná pec. Dom je napojený na obecný vodovod . ZÁHRADA A EXTERIÉR: Záhrada ponúka možnosť voľnočasových aktivít, oddychu ako aj pestovanie plodín, ovocných a okrasných drevín. Na konci pozemku sa nachádza potok. LOKALITA: Staré Hory sú na Slovensku známe ako katolícke pútnické miesto s históriou pútí, siahajúcou do 15. storočia, dominantným pôvodne gotickým kostolom Navštívenia Panny Márie. Nachádzajú sa tu aj ďalšie cirkevné stavby: Kaplnka Svätej Anny, matky Panny Márie, z roku 1794. Krížová cesta aj s kaplnkou Svätej trojice z 19. storočia. Na mieste údajného zjavenia v 15. storočí, v údolí nazývanom Studnička, sa nachádza prameň a tiež kaplnka so sochou Panny Márie z kararského mramoru, ktoré sú hojne navštevované pútnikmi. Ďalšia Kaplnka Sedembolestnej Panny Márie je na vrchole kalvárskeho vrchu pri obecnej škole. Výborné spojenie s Bratislavou, Ružomberkom, Banskou Bystricou a ďalšími časťami Slovenska. Obec Staré Hory je vzdialená iba 11 minút od lyžiarskeho strediska Donovaly a 4 minúty od obce Turecká. Je ideálnym miestom pre rodinný oddych a rekreáciu. CENA: 97 700,- € za kompletný servis realitnej kancelárie RE/MAX City reality . Všetky poplatky sú zahrnuté v cene. Nehnuteľnosť je možné financovať prostredníctvom hypotekárneho úveru. Nehnuteľnosť je kúpou voľná a bez ťarchy. Doporučujeme nehnuteľnosť vidieť. © Text a fotografie sú autorským dielom a majetkom realitnej kancelárie RE/MAX City reality.

Stav
Čiastočná rekonštrukcia
Pozemok
1 884 m²
Úžitková plocha
143 m²
Zastavaná plocha
421 m²
Cena dohodou
Logo

Hľadám chalupu na Starých Horách a v okolí

Horehronie (Staré Hory), okres Banská Bystrica

Hľadám pre klientov chalupu, dom na Starých Horách, v Jelenci a v okolí. Ak ste vlastníkom nehnuteľnosti takéhoto typu alebo o nejakej takej viete, kontaktujte ma prosím na telefónnom čísle 0905 381173 alebo na vaneckova@romantickechalupy.sk Sme jediná RK zaoberajúca sa predajom výhradne vidieckych a rekreačných nehnuteľností. Zabezpečíme kompletný právny a katastrálny servis. Máme profesionálny prístup a zároveň seriózne a príjemné jednanie.

379 000 € 1 753,82 €/m²
Logo

Chata predaj Banská Bystrica

Horehronie (Staré Hory), okres Banská Bystrica

Delta Property ponúka na predaj dvojpodlažný, celoročne obývateľný dom s veľkorysou obytnou plochou 216 m2, postavený na slnečnom pozemku o rozlohe 2313 m2, ktorý je očarujúci v každom ročnom období.   K domu prislúcha menšia garáž/3,5x2,8/. Na pozemku je postavený altánok s pieckou, vysadené stromy, kríky a pred domom upravená záhrada s vysadenými okrasnými kríkmi a kvetinami. Pozemok je južný, oplotený a mierny svah umožňuje krásny výhľad na Krížnu a okolité hory.  Nachádza sa 14 km od mesta Banská Bystrica v obci Staré Hory, ktoré sú známym pútnickým miestom a 10 km od lyžiarskeho strediska Donovaly.  Video-obhliadka: https://www.youtube.com/watch?v=ca4BdDxgLRM&ab_channel=Domnapredaj-Star%C3%A9Hory 3D: https://my.matterport.com/show/?m=LVZTWDCeLEz Dom je vo výbornom stave, postavený z kameňa a tehly, orientácia V-Z-J. V r. 2016 bol  rekonštruovaný- rozvody vody vrátane nového veľkokapacitného bojlera ARISTON s pamäťovým režimom, elektrika, fasáda aj nová strecha /plastový šindel/, drevené schody a drevené podlahy. Technické vybavenie: elektrické vykurovanie elektrické, kombinované kachľovou pecou a keramickým krbom s prieduchom do izby na poschodí, kamerový systém iVMS-4500 s 3 kamerami -zobrazovane na mobile, alarm Jablotron so sirénou pripojený na mobil, dymová signalizácia Jablotron, signalizácia úniku CO2 Jablotron, Xiaomi Senzory teploty, vlhkosti a tlaku vo väčšine miestností + pripojené na mobil, aj s históriou dát. IS: voda, elektrika, septik. Dom je vybavený satelitom aj internetovým pripojením. Dispozícia prízemie: vstupná veranda, obývacia izba s krbom, jedáleň, kuchyňa plus samostatná menšia kuchynka vybavená sklo-keramickou platňou, chladničkou a policami na uskladnenie potravín, z kuchyne sa vstupuje do kúpeľne vybavenej sprchovacím kútom, práčkou a samostatné WC. 1.poschodie: galéria zariadená ako pracovňa, z nej sa vstupuje do dvoch priestranných samostatných izieb s balkónmi, jedna je orientovaná na V a druhá na Z s rozlohou 22,15 a 26,33 m2, menší šatník a kumbál. Súčasťou domu sú dve priechodné miestnosti na ľubovoľné využitie, technická miestnosť, dreváreň. Pozemok pred domom umožňuje parkovanie pre dve autá. K spokojnému životu prispieva krásne horské prostredie v nadmorskej výške 539 m a výborné spoločenstvo susedov.  Mesačné náklady: cca 150,-eur. Lokalita: OÚ, ZŠ, MŠ, potraviny, hotel s wellness, možnosti vychádzok a turistiky. Podrobné informácie Vám radi poskytneme na obhliadke nehnuteľnosti.  Výborná dostupnosť do BB aj na Donovaly/10 km/. Energetický certifikát nebol vypracovaný. Realitná kancelária DELTA PROPERTY sa riadi Všeobecnými podmienkami sprostredkovania, ktoré boli schválené Realitnou úniou. Uvedená cena je konečná, zahŕňa províziu realitnej kancelárie, právny servis zabezpečovaný spolupracujúcou advokátskou kanceláriou, úhradu základného správneho poplatku na katastri, poradenstvo k prevodu nehnuteľnosti a bezplatnú ponuku financovania prostredníctvom hypotéky.

Stav
Kompletná rekonštrukcia
Pozemok
2 313 m²
Úžitková plocha
216 m²
Zastavaná plocha
145 m²
Predošlá Nasledovná 1 - 4 z celkom 4 inzeráty