Rozšírené hľadanie

Chaty, drevenice a zruby na predaj v Banskej Štiavnici

Predošlá Nasledovná 1 - 4 z celkom 4 inzeráty
270 000 € 1 569,77 €/m²
Logo

Moderný rodinný dom a novostavba montovaného drevodomu na jednom pozemku - Banská Štiavnica

Hont (Banská Štiavnica), okres Banská Štiavnica

Moderný rodinný dom s novostavbou montovaného drevodomu v pokojnom prostredí Banskej Štiavnice, v časti Štefultov. Rodinný dom bol postavený v roku 2002 z pórobetónových tvárnic. Dôkladnú izoláciu stavby zabezbečuje zateplenie 15 cm hrubým polystyrénom v kombinácii s plastovými oknami. Dvojpodlažný rodinný dom s celkovou podlahovou plochou 112 m2 má na prízemí kuchyňu, obývaciu izbu s jedálňou a kúpeľňu s toaletou. Na poschodí ďalšie 2 izby a toaletu. Rodinný dom ponúka veľmi vkusné spracovanie detailov vrátane drevených stropov. Pri stavbe nájdeme aj murovanú garáž (4x7m). Na vkusne upravenom pozemku s celkovou rozlohou 1441 m2 nájdeme aj novostavbu montovaného drevodomu s 25 cm fúkanou izoláciou (kolaudácia v roku 2021). Dvojpodlažná stavba s podlahovou plochou 60 m2 má na prízemí kuchynu spojenú s obývacou izbou a kúpeľňu so sprchovým kútom a toaletou. Na poschodí priestrannú izbu s balkónom. Obe stavby sú skolaudované, majú osobitné súpisné čísla. Sú vedené ako rodinný dom a rekreačná chata. Obe sú napojené na verejný vodovod (na pozemku aj vlastná studňa). Kúrenie je riešené kachľovou pecou, krbom a elektrinou (v drevodome podlahové elektrické kúrenie, v rodinnom dome elektrické konvektory). Nehnuteľnosť v okrajovej mestskej časti Banskej Štiavnice spĺňa najvyššie kritériá. Nový majiteľ ocení jej detailné spracovanie, priestranný vkusne riešený dvor a blízkosť historického centra Banskej Štiavnice.

Stav
Novostavba
Pozemok
1 441 m²
Úžitková plocha
172 m²
379 000 € 3 790 €/m²
Logo

Krásny historický banícky dom v centre. Banská Štiavnica.

Hont (Banská Štiavnica), okres Banská Štiavnica

Hľadáte azyl na Glanzembergu s výhľadmi na Štiavnickú panorámu. Charizmatický rodinný dom, solitér, postavený na terase v strede veľkej záhrady, nachádzajúcej sa na juhovýchodne orientovanom svahu smerom do údolia botanickej záhrady, zaručuje kľud v lone prírody, aj keď v centre Banskej Štiavnice. Terajší majitelia tento jedinečný zachovaný kamenný dom, ktorý je ukážkovým reprezentantom pôvodného baníckeho domu s láskou a vkusom opatrovali a rekonštruovali a momentálne ho ponúkame na predaj pre náročného klienta. Vek objektu sa datuje od roku 1858, keď bol zakreslený v mape, ale predpoklad je, že je starší, a to z 17. storočia. Tento špeciálny dom má veľmi špecifickú polohu, je v centre a zároveň je to samota. Štvorpriestorový kamenný objekt so sedlovou strechou, ktorého dispozičná skladba, použité materiály, pôvodné architektonické detaily a v rámci Banskej Štiavnice aj jedinečný zachovaný priestor pitvora s kuchyňou, zaručili, že v roku 2011 získal štatút národnej kultúrnej pamiatky. Súčasťou objektu je aj pôdorys zrútenej obytnej prístavby s možnosťou obnovy a rozšírenia obytného priestoru. V prípade rekonštrukcie je možné čerpať z fondov na obnovu pamiatok.

Stav
Čiastočná rekonštrukcia
Pozemok
4 162 m²
Úžitková plocha
100 m²
249 000 € 2 766,67 €/m²
Logo

Banícky dom s luxusným výhľadom na Sitno.

Hont (Banská Štiavnica), okres Banská Štiavnica

Predávame romantické miesto na bývanie alebo chalupárčenie v Banskej Štiavnici. Pôvodne banícky dom je umiestnený na slnečnej, južne orientovanej terase s exkluzívnym výhľadom na vrchol Štiavnických vrchov Sitno. Leží v katastrálnom území mesta Banská Štiavnica, ale zároveň je mohutnou vegetáciou izolovaný od okolia, takže má absolútny pokoj a súkromie, na dvore kľudne môžete žiť nahí. Dom je obklopený prírodou, z obývačky sa za 5 minút dostanete do lesa. Dom bol rekonštruovaný približne v roku 2000, kedy mu pribudla kúpeľňa s WC a potom okolo roku 2012, kedy bolo zobytnené podkrovie. V prízemnej časti domu sa nachádza vstupná chodba, kuchyňa, dve izby, kúpeľňa a WC, v podkrovnej časti jedna priechodná miestnosť a dve samostatné izby. Dom je pripojený na elektrinu, má prívod mestskej vody a je v ňom zavedený vysokorýchlostný internet. Kúri sa pevným palivom kombinovaným s elektrinou. Odpad je zvedený do žumpy. Súčasťou nehnuteľnosti je dvojpodlažná GARÁŽ stojaca priamo pri hlavnej príjazdovej ceste. Garáž má prívod elektriny, vody a dve okná a má tým pádom široké uplatnenie – od parkovania auta, cez prevádzku automechanika až po menšiu obchodnú prevádzku. K domu ďalej patria dve hospodárske budovy – DREVÁREŇ s murovanými základmi, ktorú je možné prepojiť s domom ako ďalšiu izbu a samostatne stojaca DIELŇA na dvore. K nehnuteľnosti vedie spevnená cesta s možnosťou parkovania priamo pri vstupe na pozemok. Na hlavnej terase sa nachádza zeleninová a bylinková záhrada, na pozemku nad domom je sad s ovocnými stromami, kríkmi, ohniskom a množstvom priestoru pre detskú zábavu (hojdačky, trampolína, šmýkačka). Na dvore je miesto pre kruhový bazén s priemerom 5 m. Dom dosiaľ slúžil na trvalé bývanie, ale je rovnako vhodný na rekreačné účely. Banská Štiavnica ponúka bohaté kultúrne, ale aj športové či prírodné vyžitie. Dojazd do centra mesta je 8 minút. Priamo z domu sa dá vyraziť na množstvo turistických ciest napríklad smerom na Sitno (3 hod.), ale aj pešo k tajchom Evička, Vindšachta, Bakomi či Klinger. Na krátky dojazd je tiež lyžiarske stredisko Salamandra Resort z hornej prístupovej cesty v Hornej Rovni.

Stav
Kompletná rekonštrukcia
Pozemok
1 599 m²
Úžitková plocha
90 m²
225 000 € 2 500 €/m²
Logo

Rezervované: Novostavba na slnečnom pozemku s výhľadom na Sitno - Banská Štiavnica

Hont (Banská Štiavnica), okres Banská Štiavnica

Novostavba rodinného domu na slnečnom pozemku s výhľadom na Sitno - Banská Štiavnica, časť Sitnianska. Bungalov s podlahovou plochou 90 m2 bol postavený v roku 2020. Jednopodlažná 4-izbová drevostavba rodinného domu prekvapí priestrannými izbami ako aj úložným priestorom technickej miestnosti a samostatnej komory.Obývačka spojená s kuchyňou a zabudovanými spotrebičmi je nadčasovo riešená, luxusná kúpelňa s toaletou a ďalšia samostatná toaleta znesú najvyššie kritériá. A to všetko v nádhernom prostredí s panoramatickými výhľadmi na Štiavnické vrchy vrátane výhľadu na Sitno. Pri dome sú vybudované chodníky a terasa z betónovej zámkovej dlažby, parkovanie v betónovej garáži, pri garáži je betónová platňa pripravená na umiestnenie ďalšej garáže. Voda je z verejného vodovodu, podlahové elektrické vykurovanie je regulovateľné až so 7 digitálnymi termostatmi. Pre vykurovanie pevným palivom je v obývacej miestnosti Schiedel komín pre krbové kachle. V cene nehnuteľnosti je aj podiel v súkromnej prístupovej ceste k nehnuteľnosti. Ponúkanú nehnuteľnosť vrelo odporúčam záujemcom, ktorí hľadajú luxusné bývanie v krásnom prostredí v blízkom okolí centra Banskej Štiavnice v tesnej blízkosti turistických trás a lyžiarskeho strediska.

Stav
Novostavba
Pozemok
804 m²
Úžitková plocha
90 m²
Predošlá Nasledovná 1 - 4 z celkom 4 inzeráty