NEPREHLIADNITE - Drevenica pod Donovalami

Lokalita:Horehronie (Donovaly) > Okres Banská Bystrica|Dátum:25.10.2022

103 500 € (739,29 €/m²)
103 500 € (739,29 €/m²)
Donovaly
Okres Banská Bystrica
Typ:
Predaj
Druh:
Chata, drevenica, zrub
Stav:
Čiastočná rekonštrukcia
Úžitková plocha:
140 m²
Zastavaná plocha:
115 m²
Plocha pozemku:
1 230 m²

Ponúkame na predaj peknú drevenicu, ktorá bola v 90-tych rokoch zrekonštruovaná a časť novo vybudovaná. Drevenica sa nachádza vo vyhľadávanej lokalite na strednom Slovensku v obci Staré Hory časť Dolný Jelenec, 10 km od lyžiarskeho strediska PARK SNOW Donovaly s početnými zjazdovkami a Riders PARKOM pre snowboardistov.
V chate sú dva samostatné priestory - apartmány s vlastnými vchodmi. V jednej časti je vstup do kuchyne s krásnou pôvodnou funkčnou starou kachľovou pecou a s izbou s kachľami, ktoré vykúria aj podkrovný priestor do ktorého sa vchádza po drevenom schodisku. Za kuchyňou je kúpeľňa s vaňou, umývadlom, WC a prietokovým ohrievačom na teplú vodu. V tejto časti je korková podlaha, v kúpeľni dlažba a keramické obkladačky, všade zachované drevené hrady a drevený obklad. V druhej časti pôvodnej drevenice je vstup z chodby do izby s funkčnou kachľovou pecou, ktorá tiež vykúri aj podkrovný priestor do ktorého sa vchádza po drevenom schodisku z izby. Za izbou je kuchynka so špajzou. Z izby sa vchádza do kúpeľne kde je krásna veľká rohová vaňa, sprchový kút, umývadlo a WC. V podkroví je veľký priestor na spanie a oddych s výhľadom do prírody. V tejto časti drevenice je podlaha keramická dlažba, v podkroví drevená podlaha a steny obložené drevom. Oproti vchodu do drevenice sú dvere do kôlne, ktorá je zo zadnej strany za celou drevenicou. Strecha je plechová, tento rok novo natretá. V drevenici je prívod vody, elektriny, na pozemku žumpa, prístup je po asfaltovej ceste.
Drevenica sa nachádza v krásnej prírode na slnečnom pozemku vo vyhľadávanej lokalite.
Cena 103 500 € možnosť dohody aj platby hypotekárnym úverom, na nehnuteľnostiach nie sú žiadne ťarchy. V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nám zavolajte na telefónne číslo 0907 831 831, radi Vám nehnuteľnosť ukážeme.

Obec Staré Hory leží v nadmorskej výške 472 m.n.m. v Starohorskej doline pri dôležitej ceste z Banskej Bystrice do Liptova, na rozhraní Veľkej Fatry a Nízkych Tatier.
Medzi význačné pamiatky tejto oblasti môžeme zaradiť rímskokatolícky farský kostol Baziliku Navštívenia Panny Márie z 15.storočia a navštevované pútnické miesto na strednom Slovensku. V Dolnom Jelenci, na rázcestí starej a novej cesty, sa nachádza najmohutnejšia lipa. Vzhľadom na jej mohutnosť možno predpokladať, že je najstaršou lipou v katastri obce Staré Hory. Jej obvod je úctyhodný. Obvod kmeňa meraného vo výške 120 cm od zeme je 620 cm. Taktiež v Dolnom Jelenci severozápadne od cesty je vchod do jednej z najmladších jaskýň na Slovensku – Jelenskej jaskyne. v Celej oblasti je množstvo cyklotrás, príroda vhodná na turistiku.

Kontakt

SOFIA reality, spol. s r.o. (1 inzerát)
Maklér

Predajca: SOFIA reality, spol. s r.o.

Telefón:  0907 ... Zobraziť

SOFIA reality, spol. s r.o.

J. Mistríka 12

974 01 Banská Bystrica

Kontaktujte predajcu
* povinné údaje