Štýlová, kompletne zariadená a zrekonštruovaná dvojgeneračná chalupa priamo v Banskej Štiavnici

Lokalita:Hont (Banská Štiavnica) > Okres Banská Štiavnica|Dátum:06.09.2022

1 € (0 €/m²)
1 € (0 €/m²)
Dolná Resla, Banská Štiavnica
Okres Banská Štiavnica
Typ:
Predaj
Druh:
Chalupa, rekreačný domček
Stav:
Kompletná rekonštrukcia
Úžitková plocha:
288 m²
Zastavaná plocha:
327 m²
Plocha pozemku:
749 m²

Hľadáte rodinný dom, chalupu, alebo investičnú nehnuteľnosť? V atraktívnej časti Banskej Štiavnice, s krásnymi výhľadmi na Starý zámok, Kalváriu ? Nehnuteľnosť, ktorá je postavená z kvalitných materiálov, nadčasová, kompletne zariadená, s možnosťou prísť iba s osobnými vecami a ihneď bývať? Bez ďalších vstupných nákladov, prerábok a investícií ?

Máme pre Vás výnimočnú ponuku.

Exkluzívne s poverením majiteľa, Vám ponúkame na predaj dvojgeneračný rodinný dom priamo v Banskej Štiavnici, časť Dolná Resla. Dom s atmosférou histórie pozostáva z dvoch samostatných bytových jednotiek, so samostatnými vchodmi. Od roku 1995 až do 2018 prebehla kompletná prestavba a rekonštrukcia v takom rozsahu, že z pôvodného domu ostalo len kamenné murivo prízemia bez vonkajších aj bez vnútorných omietok a klenba pivnice. Bol odstránený krov a vybudovaný stužujúci železobetónový veniec , aby sa dosiahla aj v podkroví rovina pre podlahu. Do venca bola ukotvená oceľová konštrukcia na celu plochu stropu pre osadenie nového krovu a zastrešenia. Bolo vybudované nové podkrovie, drevené samonosné schodište, osadené francúzske okná, kovania na okenné kvety a závesné zábradlia na francúzske okná a krytina z „kanadského šindla“. V rokoch 2017 – 2019 bol „šindel“ nahradený plechom na drevenom debnení.

Prízemie pozostáva z nasledovných miestností:
Na prízemí je 11 miestností (predsieň, 4 izby, samostatné WC, kúpeľňa s vaňou, ďalšie WC s umývadlom, kuchyňa a elektrickou rúrou, špajza, komora a zádverie so schodišťom do podkrovia). Zastavaná plocha je 173 m2. Obvodové murivo je hrúbky 50 až 95 cm prevažne kamenné, vnútorné priečky sú zmiešané kamenné s tehlou. Obytná plocha vzhľadom na hrúbky stien je cca 90 m2.Podlahy v izbách sú drevené doskové s dreveným lištovaním. Dlažby sú keramické. Vykurovanie prízemia je kombinácia elektrickými konvektormi (8 ks+1) s krbovými kachlami na drevo (3ks + 1ks šporák + 1ks liatinová Jotul piecka). Dymovody z piecok boli v roku 2014 nahradené za nerezové a zaústené do jedného komína s oceľovým zatváracím poklopom v komore.
V kúpelni je boiler na teplú vodu. Kúpeľňa má podlahové elektrické vykurovanie, elektrický sušič uterákov a stojankový konvektor, vstavanú automatickú práčku), odvetranie.V kuchyni je elektrický sporák s rúrou a keramickou platňou 380 V. WC je odvetrané, vykurované, má vstavané umývadlo s T+S vodou.Na prízemí sa zabudovali nové drevené hrady a doštené záklopy. Medzera medzi stropom a oceľovou konštrukciou bola vyplnená izoláciou. Vybudovala sa elektroinštalácie 220/380 V, zemná elektrická prípojka s rozvodnou skriňou, oddelené poistkové skrine pre prízemie a podkrovie, ďalej vonkajšie a vnútorné omietky.
Podkrovie:
Úžitková plocha podkrovia j 115m2. Pozostáva z 3 izieb, kúpeľne s WC a sprchovým kútom, odkladacích miestností a balkóna.
Vykurovanie podkrovia je veľkým krbom v obytnej miestnosti a elektrickými konvektormi (5 ks + 1). Podkrovie má samostatný boiler na teplú vodu so samostatným okruhom pre kúpeľňu a kuchynský kút vyrobený na mieru.
Celková výmera pozemku je 749 m2 z toho zastavanej plochy je 327m2, čo zahŕňa aj spevnené plochy parkoviska pre dve autá, dlažby a odkvapové chodníky ako aj murovanú voľne stojacu drobnú stavbu – dreváreň. Dom okrem hlavného vchodu (zdvojené, dvojkrídlové dvere a jednokrídlové presklené izolačným dvoj sklom) má bočný vchod dverami so žalúziou k schodisku na podkrovie, ktoré je zariadené na ubytovanie 10-ich osôb.
Od cesty je dom oddelený oceľovým umelecky zhotoveným kovaným plotom na betónovej podmurovke. Má elektricky ovládanú bránu pre vjazd automobilov. Pred domom je pred- záhradka s okrasnými drevinami. Za domom a po bočných stranách domu bola vybudovaná drenáž, ktorou je zabezpečené, že dom prestal byť vlhký.
Vstup na zvýšené prízemie je zo zastrešenej terasy, dom je chránený bezpečnostným zariadením so senzormi pohybu so svetelným a zvukovým alarmom.
Za domom je záhrada o výmere 422 m2 s dláždenými chodníkmi a schodmi z prefabrikovaných „palisád“ a večerným osvetlením. Záhradné sedenie má kút obložený obkladom korešpondujúcim so soklom domu. Záhradný krb je prefabrikovaný, markíza má vlastnú oceľovú konštrukciu. Do záhrady sa dá dostať aj schodmi cez dreváreň. Zadná strana domu (okná a dvere sú istené kovovými odkladacími mrežami), dvojité dvere pri parkovisku majú viac účelové otváranie a vetranie a vkladaciu kovovú mrežu.
Dom sa predáva kompletne zariadený.
Cena na vyžiadanie.
Kompletné informácie Vám rada poskytnem na čísle 0917 600 770..

Kontakt

JUDr. Milica Molnárová (2 inzeráty)
Maklér

Predajca: JUDr. Milica Molnárová - NÁJDI DOMOV

Telefón:  0917 ... Zobraziť

JUDr. Milica Molnárová

Nám. SNP 476/17

811 07 Bratislava I - Staré Mesto

Kontaktujte predajcu
* povinné údaje