Murovaná, rekreačná chata v susedstve jazera, Štiavnické Bane

Lokalita:Hont (Štiavnické Bane) > Okres Banská Štiavnica|Dátum:22.07.2022

169 000 € (1 126,67 €/m²)
169 000 € (1 126,67 €/m²)
Štiavnické Bane, Štiavnické Bane
Okres Banská Štiavnica
Typ:
Predaj
Druh:
Chata, drevenica, zrub
Stav:
Kompletná rekonštrukcia
Úžitková plocha:
150 m²
Zastavaná plocha:
49 m²
Plocha pozemku:
443 m²

V malebnej obci Štiavnické Bane ponúkame na predaj kompletne zariadenú, murovanú a zateplenú 3-podlažnú rekreačnú nehnuteľnosť s obytným podkrovím a balkónom s úžitkovou plochou 150 m2.


Chata je citlivo osadená v lese, čo je garanciou súkromia a pohody. Príjazd je čiastočne po asfaltovej ceste a čiastočne po nespevnenej, ale ujazdenej obecnej komunikácii.


Pozemok s výmerou 443 m2, ktorý je čiastočne oplotený a čiastočne vytvára prirodzenú bariéru narastená zeleň, poskytuje miesto pre zaparkovanie 3 osobných vozidiel.


Posedenie je riešené formou prestrešeného, v prípade zlého počasia, fóliami uzatvárateľného altánku s murovaným krbom.


K dispozícii je aj prenosný gril na drevené uhlie a samostatné ohnisko, ako stvorené pre varenie gulášu.


Na pozemku je aj wellness kútik s vírivkou.


Prekrásne výhľady na priľahlé Richňavské jazero priamo z balkónu s posedením sú magnetom pre oči najmä v jesenných mesiacoch, keď výhľady nezakrýva rozbujnená vegetácia.


O ideálnu teplotu nápojov sa Vám okrem 2 chladničiek postará aj samostatne stojaca pivnička, využívaná aj ako úložný priestor na záhradné náradie.


Chata je napojená na elekrinu, úžitkovú vodu (je riešená formou 6 kubíkovej nádrže, ktorá sa v závislosti od spotreby počas roka dopĺňa z cisterny), žumpu. Zrážková voda na polievanie je zachytávaná do plastových sudov a plastového barelu (s objemom spolu 1.700 l).


V roku 2011 boli menené rozvody vody, nové sú aj ističe a rozvodná skriňa.


TÚV ohrieva elektrický bojler.


Stavba je zateplená, okná sú plastové (2-sklo) so sieťkami proti hmyzu a interiérovými žalúziami. Schody sú drevené, podlahy sú drevené, plávajúce laminátové a v kúpeľniach a na balkóne je dlažba.


Kúrenie je na pevné palivo, drevo. Spodné podlažie vykuruje krbová pec, na prvom podlaží je krb s čistým horením, ktorý vďaka prieduchom vykúri aj horné podlažie.


Dispozičné riešenie:


Prízemie: vstupná chodba, toaleta s umývadlom a sprchou, 2 samostatné dvojlôžkové izby, technická miestnosť/dielňa/práčovňa.


1. Poschodie: jedáleň spojená s obývačkou, ktorej dominantou je krb, samostatná kuchyňa (plynový sporák na plynovú bombu, elektrická rúra, mikrovlnka, chladnička s mrazničkou), kúpeľňa so sprchovacím kútom, umývadlom a toaletou.


2. Poschodie: miestnosť, ktorá je rozdelená na dennú časť - obývačka so sedačkou a kreslami a nočnú časť, 2 samostatné lôžka.


Podkrovie: momentálne využívané ako úložný priestor, poskytuje možnosť prerobenia na herňu pre deti, alebo spálňu.


Lokalita ponúka široké portfólio športového vyžitia. V lete - turistika, cyklistika, plávanie a rybačka v Richňavských jazerách, ktoré sú vzdialené 7 min. pešou chôdzou.


V zime - lyžiarske a bežecké trate v Lyžiarskom stredisku Salamandra.


Výlety do blízkeho okolia - kúpele Kováčová, kúpele Vyhne, Banská Štiavnica.


Nakoľko je nehnuteľnosť kompletne zariadená, stačia Vám osobné veci a môžete si začať užívať krásy a pohodu okolitej prírody.


Cena: 169.000 EUR


Kontakt: Janka Kováčová

Mobil: 0905 821 777

e-mail: kovacova@royals.sk

Kontakt

Royals s.r.o. (1 inzerát)
Maklér

Predajca: Ing. Janka Kováčová

Telefón:  0948 ... Zobraziť

Royals s.r.o.

Štúrova

811 02 Bratislava-Staré Mesto

Kontaktujte predajcu
* povinné údaje