Priestranný vidiecky dom na polosamote pri Banskej Štiavnici s pozemkom 2146 m2

Lokalita:Hont (Svätý Anton) > Okres Banská Štiavnica|Dátum:28.05.2022

155 000 € (720,93 €/m²)
155 000 € (720,93 €/m²)
Svätý Anton, Svätý Anton
Okres Banská Štiavnica
Typ:
Predaj
Druh:
Vidiecky dom
Stav:
Pôvodný stav
Úžitková plocha:
215 m²
Zastavaná plocha:
244 m²
Plocha pozemku:
2 146 m²

Ponúkame na predaj priestranný vidiecky dom na polosamote pri Banskej Štiavnici s krásnym, slnečným a rovinatým pozemkom 2146m2. Polosamota Rovne patrí pod obec Svätý Anton a nachádza sa priamo pod najvyšším „štítom“ Štiavnických vrchov – Sitno. Krásna okolitá príroda, ticho a výborná dostupnosť, vhodná na chalupu alebo trvalé bývanie. 

Východne orientovaný vidiecky dom pozostáva z dvoch častí – obytnej a hospodárskej. Obytná časť domu bola postavená v šesťdesiatich rokoch a disponuje chodbou, izbou, kuchyňou, kúpeľňou, obývačkou plus jednou izbou v podkroví (manzardkou). Kuchynská linka bola z dôvodu opotrebenia odstránená a tým, že dom nebol už dlhší čas obývaný, nahradená krbom na udržiavanie teploty a sucha v dome.

V dome je zavedená voda a elektrina, odpad je možný riešiť žumpou. Kúrenie tuhým palivom pieckami alebo kachľovými pecami nachádzajúcimi sa v izbe a obývačke. V suteréne domu sa nachádza až 6 miestností, ktoré slúžili ako pivnice, dielňa, letná kuchyňa a úložný priestor. Do suterénu domu sa prechádza vonkajším schodiskom a cez terasu (29m2), ktorá je zastrešená, z časti zasklená. I napriek tomu, že dom potrebuje rekonštrukciu, je obývateľný. To znamená, že je možné dom priebežne rekonštruovať a zároveň ho už aj užívať. 

Hospodárska časť domu, ktorá je pôvodná, je predelená na 3 miestnosti: dve miestnosti slúžiace na chov domácich zvierat jedna ako dreváreň. K hospodárskej budove je prirobený prístrešok na odkladanie strojov a materiálu. Pozemok je veľmi pekný, rovinatý a slnečný, v záhrade sú niekoľkoročné, zdravé orechy. Do záhrady je samostatný prístup aj z prístupovej cesty. Do domu a hospodárskej časti sa vchádza cez dvor.

Pozemok: 2146m2

Zastavaná plocha: 244m2

Úžitková plocha: 215m2

- Obytná časť: 83m2

- Suterén: 65m2

- Hospodárska časť: 67m2

Na polosamote Rovne je postavených 8 domov s hospodárskymi budovami, ktoré sú obývané pôvodnými, ale aj novými obyvateľmi. Nachádza sa tu Ranč s možnosťou jazdenia a nádherná okolitá príroda. Na svoje si prídu milovníci ticha a vidieka. Prístup na Rovne je veľmi dobrý – asfaltová cesta od 700m vzdialenej hlavnej cesty, ktorá pokračuje na spomínaný vrch Sitno. Cesta je celoročne udržiavaná.

Svätý Anton je peknou, priestrannou a zároveň aj najväčšou obcou ležiaca južne od mesta Banská Štiavnica, od ktorej je vzdialená len niekoľko kilometrov. Obec je súčasťou krajinného celku Štiavnické Vrchy, ktorý vyniká množstvom kultúrnohistorických a stavebnotechnických pamiatok. Lokalita je známa predovšetkým vďaka Múzeu vo Svätom Antone - barokovo-klasicistickému kaštieľu, ktorý je určite jedným z najkrajších na Slovensku.

Ak Vás naša ponuka zaujala kontaktujte nás a dohodnite si obhliadku.

kontakt :  Juraj Ladziansky ,  0944 500 834,  ladziansky@karinpartners.sk

certifikovaný realitný maklér / člen realitnej únie

V cene sú zahrnuté služby RK : komplexný právny servis - vypracovanie všetkých druhov zmlúv potrebných k predaju, poplatok za overenie podpisov na kúpnych zmluvách, správny poplatok za vklad do katastra nehnuteľností, odovzdanie nehnuteľnosti.

Pre našich klientov poskytujeme osobný a profesionálny prístup pri predaji, rýchlosť a znalosť trhu. Pomôžeme  Vám s predajom, prenájmom alebo kúpou Vašej novej nehnuteľnosti.

Popis nehnuteľnosti, text a foto-dokumentácia sú majetkom a autorským dielom spoločnosti KARIN & PARTNERS real s.r.o

Kontakt

KARIN & PARTNERS real, s.r.o. (12 inzerátov)
Maklér

Predajca: Juraj Ladziansky

Telefón:  0944 ... Zobraziť

KARIN & PARTNERS real, s.r.o.

Lazaretská 3/a

811 08 Bratislava I - Staré Mesto

Kontaktujte predajcu
* povinné údaje