Cemjata - Murovaná chata Rezervované

Lokalita:Šariš (Prešov) > Okres Prešov|Dátum:17.02.2022

155 000 € (1 409,09 €/m²)
155 000 € (1 409,09 €/m²)
Jelenia, Prešov
Okres Prešov
Typ:
Predaj
Druh:
Chalupa, rekreačný domček
Stav:
Čiastočná rekonštrukcia
Úžitková plocha:
110 m²
Zastavaná plocha:
55 m²
Plocha pozemku:
803 m²

Ponúkame Vám exkluzívne na predaj murovaný domček v mestskej časti Cemjata,na ul. Jelenia, vhodnú na celoročné bývanie, alebo rekreáciu počas roka. Ide o murovaný dvojpodlažný dom, postavený v r.2000. Dom sa rozprestiera na mierne svahovitom pozemku o veľkosti 803 m2,v blízkosti lesa, zastavaná časť domu je 55 m2, obytná plocha 110 m2 + pivnica 8 m2. Dom je postavený z porfixu a tehál, strecha izolovaná -pokrytá asfaltovým šindľom, v celom dome sú plastové okná. Podlahy keramické , v izbách sú drevené parkety, schodisko je z borovicového masívu. Na LV je nehnuteľnosť zapísaná ako chata. Okolité nehnuteľnosti plnia plnohodnotný účel bývania.

Na uvedenie domu do celoročnej prevádzky je potrebné realizovať nasledovné úkony.
- prečistiť studňu, rozvody vody,doplniť čerpadlo a expanznú nádobu......( 1500,- Eur )
- osadiť domovu čističku...(3000,- Eur)
- obnoviť oplotenie, podla použitého druhu .... až ( 4000,- Eur)
- upraviť  teplovzdušné kúrenie a prídavné elektrické...(3000,- Eur)
- ohrev teplej vody a drobné opravy stavby ....(2000,- Eur)

Náklady celkovo:  do 15 000,- Eur


Dispozičné riešenie:

Prízemie: vstupná chodba, samostatná kúpeľňa so sprchovacím kútom a WC, obývacia izba spojená s kuchyňou, z obývacej miestnosti vstup schodiskom na prvé poschodie, z kuchyne je východ na zakrytú terasu o veľkosti 10m2.
1.poschodie: 3 x spálňa s drevenou podlahou, chodba, z jednej izby balkón

V záhrade sa nachádza murovaný prístrešok na náradie, ďalej stromy – jablone, slivky, višňa, lipa , okrasné a úžitkové kroviny.

Inžinierske siete:

Voda - vlastná vŕtaná studňa
odpad - žumpa
elektrina – káble medené
vykurovanie: kozub


Prístup je z východnej strany asfaltovou cestou a zo západnej strany od lesa lesnou cestou. Dostupnosť MHD č. 18 (Bzenov-Cemjata-Vydumanec-Levočská-Poliklinika-Na Hlavnej-Veľká pošta a späť)
Lokalita Cemjata _ mestská časť Prešova, vzdialená 5 min od mesta, leží pri ceste Prešov – Sedlice – Margecany . Umiestnená je do lesného prostredia kde sú aj viaceré minerálne pramene. Na liečebné účely sa dodnes používa prameň pri altánku. Táto mestská časť pozostáva aj zo štvrte rodinných domov, v ktorých žije okolo 245 obyvateľov. V lokalite sa nachádza zariadenie pre seniorov, záhradkárska osada. Bohaté lesy, pekné parky , malé jazierka, turistické prechádzky, zber lesných plodov, športové vyžitie – 11 km asfaltových ciest, vhodných na cykloturistiku, v zime – bežkárska trať...to všetko je lákadlom na život práve v tejto lokalite.

Názor makléra :
Ideálny čas na kúpu tejto nehnuteľnosti. Nový majiteľ sa môže v predstihu pripraviť na menšie stavebné a jarné práce ,ktoré bude treba realizovať ( vyčistenie studne, sprevádzkovanie čerpadla a rozvodov vody v dome, opravy dlažby, opravu komína, maľovanie a prípadne opätovné nalakovanie drevených podláh, prípadne zavedenie teplovzdušného kúrenia na poschodie, opravu oplotenia ) Príjemná zámena 3 – 4 izbového bytu na sídlisku je lákadlom pre kúpu tejto nehnuteľnosti. Vhodná pre pár, alebo menšiu rodinku uprednostňujúcu život pri lese ,pokoji a prírode.

Kontakt

ESPORIA realitná agentúra (1 inzerát)
Maklér

Predajca: Dominika Oravcová

Telefón:  0907 ... Zobraziť

ESPORIA realitná agentúra

Masarykova 21

080 01 Prešov

Kontaktujte predajcu
* povinné údaje