Na predaj zdravý sedliacky rodinný dom, Prievaly, okres Senica

Lokalita:Záhorie (Prievaly) > Okres Senica|Dátum:01.12.2021

95 000 € (1 055,56 €/m²)
95 000 € (1 055,56 €/m²)
Prievaly
Okres Senica
Typ:
Predaj
Druh:
Vidiecky dom
Stav:
Čiastočná rekonštrukcia
Úžitková plocha:
90 m²
Zastavaná plocha:
122 m²
Plocha pozemku:
771 m²

Ponúkame na predaj zdravý, zachovalý a udržiavaný rodinný dom s výbornou polohou blízko lesa v tichej okrajovej časti obce Prievaly.

Nachádza sa v mierne kopcovom teréne s prístupom od hlavnej cesty Malacky - Senica. Okolie domu tvoria susedné domy s pozemkami.

Dom je murovaný, v pôvodnom, avšak zachovalom stave, je to tzv. sedliacky dom podlhovastého tvaru, so sedlovou strechou a drevenými trámami.

Pôvodná stavba domu s hospodárskou budovou boli postavené cca v roku 1900. Prístavba domu (šopa) bola vybudovaná v roku 2000. 

Plocha pozemku:  771 m2, zastavaná plocha domu je 122 m2, podlahová plocha domu je cca 90m2. Dom je napojený na plyn, elektrinu ( 220/380V) a vodu (verejný vodovod). Kanalizácia nie je.Dispozičné riešenie hlavnej časti nehnuteľnosti:

- 3 veľké priestranné izby (21 m2, 19 m2, 17 m2)

- kuchyňa (10 m2)

- špajza

- predsieňVedľajšie prístavby:

- šopa (prístavba k hlavnej nehnuteľnosti)

- veľká stodola.

Vstup do domu je možný 2 spôsobmi – cez kuchyňu, alebo cez predsieň v strednej časti domu.

Všetky izby sú vykurované plynovými vykurovacími telesami (gamatky – plyn, peterky – pevné palivo).

V kuchyni je kuchynská linka s drezom, sporák na tuhé palivo a kúpeľňový kút (vaňa). Pod sedlovou strechou je po celej dĺžke domu povala.

Súčasťou domu sú 2 komory o celkovej výmere 13 m2 (z jednej komory sa prechádza do ďalšej menšej komorky, ktorá je zčasti podpivničená).

Na konci domu je „prílepok“ drevenej kôlne o výmere 13 m2, ktorá je vhodná na uloženie dreva, náradia, kosačky, bicyklov, a pod.Dom má samostatný dvor, za hospodárskou budovou - stodolou je veľká záhrada vhodná na pestovanie stromov, zeleniny, krmovín.

Pred domom sa nachádza menšia oplotená predzáhradka, ktorú je vhodné využívať ako okrasnú kvetinovú záhradu alebo záhony.

V prednej časti dvoru je možnosť parkovania 3 osobných automobilov vo vnútri dvoru za kovovou bránou.

 

Celková plocha pozemku:  771 m2

Zastavaná plocha domu:  122 m2

Počet izieb:  3

Dĺžka pozemku:  70 m

Stav:  pôvodný, čiastočne prerobený

Vlastníctvo:  Osobné

 

V prípade záujmu kontaktujte, prosím, Ing. Krampla 0903 721 834.

Dom je kúpou ihneď voľný.

Cena nehnuteľností:  95 000 Eur

 

Obec Prievaly sa rozprestiera na západnom úpätí Malých Karpát, v okrese Senica v Trnavskom kraji. Občianska vybavenosť je na úrovni stredne veľkej obce, priamo v obci je dostupný - obecný úrad, potraviny, pošta, drobné obchodné prevádzky a služby, materská a základná škola (1.-4. ročník), kultúrny dom. V Prievaloch je miestny Pivovar Šandorf s reštauráciou a wellnessom. Na úrovni okresného mesta je občianska vybavenosť dostupná v najbližšom okresnom meste – Senica (20 km). Dostupné je autobusové spojenie, príp. vlakové spojenie z vedľajšej obce Cerová (zastávka Cerová – Lieskové).

Krásne prostredie s blízkosťou lesa ponúka možnosť vychádzok, turistiky, hubárčenia. Neďaleká vodná priehrada Buková je vhodná na oddych, kúpanie, vodné športy a rybolov.

 

Kontakt

DAKRA, s.r.o. (1 inzerát)
Maklér

Predajca: DAKRA, s.r.o.

Telefón:  0903 ... Zobraziť

DAKRA, s.r.o.

Roľnícka ulica 7756/2

917 08 Trnava

Kontaktujte predajcu
* povinné údaje