Kedysi šľachtický lovecký zámok, dnes rekreačná vila pre náročných v Nízkych Tatrách

Lokalita:Liptov (Liptovský Mikuláš) > Okres Liptovský Mikuláš|Dátum:17.09.2021

1 € (0 €/m²)
1 € (0 €/m²)
Iľanovo, Liptovský Mikuláš
Okres Liptovský Mikuláš
Typ:
Predaj
Druh:
Iný objekt na rekreáciu
Stav:
Kompletná rekonštrukcia
Úžitková plocha:
253 m²
Zastavaná plocha:
253 m²
Plocha pozemku:
2 477 m²

PREDAJ: rekreačná vila v Iľanove v bezprostrednej blízkosti zjazdovky, na jednom z najkrajších miest Liptova. Vila bola pôvodne postavená v roku 1900 ako šľachtický lovecký zámok. Súčasný majiteľ ho kompletne zrekonštruoval z vysoko kvalitných materiálov a dokonalom prevedení v roku 2010. Interiérová architektúra úspešnej rekonštrukcie sa citlivo dotkla rakúsko-uhorskej architektúry a vytvorila n nej vnútornú galériu, kde denné svetlo zvýrazňuje špeciálne detaily a zároveň poskytuje výhľad na vonkajší oplotený pozemok pokrytý borovicovým lesom o výmere 2477 m2. Toto umiestnenie budovy poskytuje obyvateľom absolútny pokoj. Prístupovú cestu, ktorá vedie k z obce, používajú iba obyvatelia, čo že poskytuje bezpečnosť a pokoj. Na pozemok sa vstupuje elektrickou bránou. Do priestrannej garáže vedie priama cesta ktorá je prvým sektorom hospodárskej budovy.
V tejto budove sa nachádza aj fínska sauna so spoločenskou miestnosťou WC a sprcha. Tiež tu je biliardová miestnosť a sklad náradia pre športové potreby. Pokračujeme ďalej a dostaneme sa k hlavnej budove. Zo vstupnej haly sa otvára toaleta pre hostí a technologická miestnosť (práčovňa a elektrický bojler, ako aj ovládanie elektrického systému). Dominantou vily je veľkolepý spoločenský priestor s krbom a priľahlou jedálňou cca. pre 12 ľudí. Tu je prepojená kuchyňa a špajza.
Veľká spálňa, kúpeľňa a toaleta sú prepojené z opačnej strany. V spálni je šatník. Z obývačky vedie nádherne prevedené schodisko do galérie. Na galérii sú tri spálne a všatník. Na galérii sa nachádza kúpeľňa a WC.
Dom je citlivo umiestnený v prírode, ktorého veľmi dobre premyslený interiér je tiež zariadený pohodlným nábytkom zdobenými umeleckými dielami. Okná sú historickými imitáciami s modernou izoláciou. Celá budova sa vyznačuje čistým štýlom s modernými riešeniami. Kúrenie je kombináciou podlahového kúrenia a elektrického radiátora. Ďalšou možnosťou prikurovania je krb vyfukovaním teplého vzduchu na poschodí
Vila je napojená obecnú na elektriku, vodovod a kanalizáciu. Prevádzkové náklady budov sú úmerné dĺžke pobytu. Pozemok nevyžaduje špeciálnu údržbu, pretože sa jedná o zalesnenú plochu.
K domu patrí aj generátor elektrickej energie.
Pokoj v oblasti je obdivuhodný. Rekonštrukciu, respektíve celú stavbu, vlastník urobil pre seba a svoju rodinu, všade sú špeciálne materiály a vynikajúce technologické riešenia.
Nehnuteľnosť sa nachádza na severnej strane Nízkych Tatier s výhľadom na Liptov a Vysoké Tatry.
Celý objekt je možné využívať celoročne a v ideálnom prípade poskytuje i prácu z domu. Obec je po celý čas známym športovým centrom v regióne Lipto a Tatry. Najbližšie je Skicentrum Opalisko pod vrchom Poludnice, kde je zabezpečené výborné zjazdové aj bežecké lyžovanie. Diaľničné spojenie v smere Bratislava-Poprad je len 8 km.
Kontakt: 0903 757 187

Kontakt

1. realitná a aukčná spoločnosť, s.r.o. (4 inzeráty)
Maklér

Predajca: RNDr. Agnesa Bondová

Telefón:  0903 ... Zobraziť

1. realitná a aukčná spoločnosť, s.r.o.

Panská

811 01 Bratislava-Staré Mesto

Kontaktujte predajcu
* povinné údaje