Chalupa Korlát, Maďarsko

Lokalita:Maďarsko|Dátum:28.07.2021

18 000 € (225 €/m²)
18 000 € (225 €/m²)
Maďarsko
Typ:
Predaj
Druh:
Vidiecky dom
Stav:
Pôvodný stav
Úžitková plocha:
80 m²
Zastavaná plocha:
90 m²
Plocha pozemku:
1 500 m²

Ponúkame Vám na predaj krásnu, romantickú vidiecku chalupu v maďarskej obci Korlát, ktorá je vzdialená 42 km od mesta Košice.

Tento vidiecky dom stojí samostatne na pozemku o výmere 15-tich árov, v okrajovej časti intravilánu obce, so škridlovou strechou, ktorá je vo výbornom stave; 2-izbový dom gazdovského typu, postavený z kameňa.

Hlavný vchod rodinného domu je zboku nehnuteľnosti, kde sa nachádza tzv. gánok, ktorý je po celej dĺžke nehnuteľnosti; z gánku vstupujete do kuchyne, a z nej do dvoch samostatných izieb. Pôvodné drevené udržiavané trámy a dve nové liatinové pece na tuhé palivo len umocňujú romantičnosť a malebnosť tejto nehnuteľnosti. V zadnej časti sa nachádza letná kuchyňa, ktorá bola plánovaná po prerábke na kúpeľňu spolu s toaletou (do domu nie je zatiaľ dovedená voda ani odpad, na pozemku je vlastná výdatná studňa + obecný vodovod - letná sprcha, nutné inštalovať žumpu).

Za domom sa nachádza hospodárska časť, suché WC a pivnica.

Obec Korlát je tichou obcou, už sčasti obývanou slovenskými (pracujúcimi) občanmi; ústretová samospráva obce sa o obec príkladne stará s postupným využívaním eurofondov - úprava ciest a chodníkov, pravidelná údržba obecnej zelene i početnejších obecných voľne prístupných pouličných studní (kde si môžete načerpať vodu zadarmo), vo výstavbe je detské ihrisko spolu s parčíkom, na okraji obce miestny gazda so širokým výberom bioproduktov; v dosahu pár kilometrov biochov ošípaných, poľovnícke revíre plné lesnej zveri.

Túto nehnuteľnosť je možné využívať (po úpravách) i ako celoročne užívateľnú; v prípade jej využívania ako vidieckej usadlosti oceníte blízkosť okolitých lesov, rybníkov pri rieke Hornád, možné prechádzky na hrádzach pri Hornáde, celoročne navštevovaný stredoveký hrad obce Boldogko s vynikajúcou dobovou reštauráciou, stredoveká usadlosť hradu obce Regéc, bio zelevoc a ovocie, plaváreň v mestečku Gonc, Múzeum medu a Múzeum najstaršej maďarskej Biblie v obci Vizsoly, či kompletnú občiansku vybavenosť (vrátane supermaketu SPAR a Penny marketu) v meste Encs.

V cene je kompletný maďarský právny servis spolu s dvojjazyčnou kúpnou zmluvou (autorizovaný právnik spolu s autorizovanou tlmočníckou firmou), vklad na kataster spolu s poplatkami, prepis médií a tlmočenie.

Kontakt

LAGIN reality - realitná kancelária s. r. o. (3 inzeráty)
Maklér

Predajca: Pavol Lagin

Telefón:  0903 ... Zobraziť

LAGIN reality - realitná kancelária s. r. o.

Hlavná 8

040 01 Košice I - Staré Mesto

Kontaktujte predajcu
* povinné údaje