Veľká chata pod Chopkom

Lokalita:Horehronie (Horná Lehota, Brezno) > Okres Brezno|Dátum:20.01.2021

267 000 € (890 €/m²)
267 000 € (890 €/m²)
Krpáčovo 751, Horná Lehota, Brezno
Okres Brezno
Typ:
Predaj
Druh:
Chata, drevenica, zrub
Stav:
Čiastočná rekonštrukcia
Úžitková plocha:
300 m²
Zastavaná plocha:
145 m²
Plocha pozemku:
990 m²

Rekreačná chata v krásnom prostredí Nízkych Tatier

Ponúkam na predaj priestrannú rekreačnú chatu v krásnom prostredí Nízkych Tatier

Rekreačná chata na peknom, slnečnom, rozľahlom pozemku sa nachádza v rekreačnom stredisku Krpáčovo, k.ú. Horná Lehota. Chata bola postavená v roku 2003 na pozemku o výmere 991 m2.
Zastavaná plocha 145 m2, úžitková plocha 300 m2.

Dispozícia : v suteréne sú miestnosti : vstupná hala s krbom, kuchyňa s izbou , kúpeľňa s WC, sklad .

1 NP tvorí veľká spoločenská miestnosť s krbom, kuchyňou a jedálňou, jedna izba, kúpeľňa, WC .

2 NP tvorí predsieň s krbom , kuchynský kút, 4 izby, kúpeľňa s WC, šatník, loggie. V podkroví sú 2 izby, loggia. ( chata má kapacitu spolu 23 lôžok + 13 prísteliek)

Stavba je napojená na elektrickú energiu, voda vlastný zdroj ( studňa ) , od-kanalizovanie objektu do žumpy, vykurovanie ústredné na el.energiu.

K chate boli vybudované drobné stavby : altánok s krbom, sklad dreva, prípojka vody.

Objekt sa predáva so zariadením a vybavením. Chata ponúka veľmi výhodnú podníkateľskú príležitosť na krátkodobý prenájom.

V centre strediska Krpačovo je situovaná vodná nádrž, ktorá sa v lete využíva ako kúpalisko. Krpáčovo je súčasťou Národného Parku Nízke Tatry (NAPANT) od roku 1978. V tichom ihličnatom lese je vybudovaný veľký počet hotelov, penziónov a súkromných chát.
Turista si tu príde na svoje počas celého roka. Na jar okolité lúky zakvitnú nepreberným množstvom farieb, jeseň uspokojí každého hubára, v zime si prídu na svoje lyžiari. Pre nich sú tu okrem bežeckých tratí aj dva moderné umelo zasnežované lyžiarske vleky Tatrapoma a dva vleky pre začiatočníkov. Ďalšie zjazdovky sú na Chopku Srdiečku, Mýte pod Ďumbierom a v neďalekých Táľoch, kde je vybudované aj prvé majstrovské 27 jamkové golfové ihrisko na Slovensku „Gray bear“ (Sivý medveď).
Krpáčovo leží blízko vyústenia Vajskovskej doliny, ktorá je jednou z najdlhších a najkrajších dolín v mikroregióne Chopok-juh. Vajskovská dolina je málo poznačená civilizáciou a tak dýcha romantikou. Turistov v nej uchvacujú mohutné vodopády Vajskovského potoka, neobyčajné scenérie a divé úbočia Skalky. Pozoruhodnosťou Krpáčova je ponorný potok. 8 km od strediska sa nachádza Bystrianska jaskyňa.

OKOLIE: vodná nádrž Krpáčovo, Bystrá dolina (Tále), prírodné kúpalisko Tále, Dolná Lehota, Horná Lehota, Lopej.

Kontakt

Rasťo

Predajca: Rasťo
(1 inzerát)

Telefón: 0905 ... Zobraziť

Kontaktujte predajcu
* povinné údaje