Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Typická oravská drevenica v Párnici NOVA CENA

Lokalita:Orava (Párnica) > Okres Dolný Kubín|Dátum:27.10.2020

25 000 € (250 €/m²)
25 000 € (250 €/m²)
Hlavná, Párnica
Okres Dolný Kubín
Typ:
Predaj
Druh:
Chata, drevenica, zrub
Stav:
Pôvodný stav
Úžitková plocha:
100 m²
Zastavaná plocha:
170 m²
Plocha pozemku:
603 m²

Na predaj ponúkame klasickú ,zachovalú, oravskú drevenicu, ktorá sa nachádza v uličnej zástavbe v obci Párnica. Predmetom predaja sú v súčasnosti dva objekty, a to obývateľná drevenica a zachovalá hospodárska budova, ktorá stojí za 2 objektami.

Špecifikum starších domov v Párnici je také, že sa nachádzajú v tzv.spoločných dvoroch. Čo je aj tento prípad .Objekty stoja na svojich parcelách, avšak priľahlé pozemky o výmere 603 m2, sú definované ako spoločný dvor.

Dispozične drevenica pozostáva z priestrannej prednej izby, vstupnej chodby, z bývalej kuchyne, ktorá momentálne slúži ako wc spojené s kotolňou, kuchyne a murovanej prístavby, kde sa nachádza jedna izba a kúpeľňa s vaňou.

Táto drevenica je v pôvodnom, no obývateľnom stave, do roku 2017 sa tu trvalo bývalo. Objekt je napojený na obecný vodovod, elektriku, kanalizácia je do žumpy. Po zoobytnení murovanej časti ,bolo v drevenici dorobené aj ústredné kúrenie na pevné palivo, funkčný kotol sa nachádza v bývalej kuchyni.

Za touto drevenicou sa nachádza ešte ďalšia drevenica, ktorá je v súčasnosti trvale obývaná .Za týmito dvoma objektami je postavené ešte zachovalé humno, kde bola asi pred 5 rokmi položená nová plechová krytina.

Do budúcnosti sa bude dať prikúpiť aj garáž, ktorá stojí oproti tejto drevenici, cez ulicu, kde sa momentálne vysporiadavajú pozemky. Táto garáž stojí na pozemku o výmere 97 m2.Viac informácií na č.t. 0905440928

Kontakt

ORAVA REAL plus, s.r.o. (4 inzeráty)
Maklér

Predajca: Ing. Pavol Kohár

Telefón:  0905 ... Zobraziť

ORAVA REAL plus, s.r.o.

Na Sihoti 2225

026 01 Dolný Kubín

Kontaktujte predajcu
* povinné údaje